استودیو طراحی لبخند

اصلاح طرح لبخند

طرح لبخند یا smile design چیست ؟

طراحی لبخند شامل مجموعه ای از درمانهای دندانپزشکی و جراحی هست که کمک میکند تا فرد، راحت تر و با اعتماد به نفس بیشتری لبخند بزند. کما اینکه در بسیاری از مقالات دندانپزشکی، اهمیت یک لبخند زیبا در چهره ، تامین کننده بیش از ۴۰ درصد نیازهای زیبایی فرد است.

این درمان های دندانپزشکی شامل لمینت دندان، کامپوزیت ونیر (باندینگ دندان) ، بلیچینگاین درمان های دندانپزشکی شامل لمینت دندان،کامپوزیت ونیر(باندینگ دندان) ، بلیچینگ دندان ها (سفید کردن دندان ها) و ایمپلنت دندان هست. 

اطلاح طرح لبخند

جنبه هایی که یک درمان طرح لبخند به آن توجه دارد شامل:

 • رنگ و بد رنگی دندان ها.( دندان های رنگ گرفته شما را مسن تر نشان میدهد)
 • یک ردیف مرتب از دندان ها در کنار هم که در عین حال ، فرم زیبای تک به تک دندان ها را هم تامین میکند.
 • اصلاح فرم دندان ها: دندانهای فاصله دار، شکستگی دندان ها، دندانهای بهم ریخته و سایش های دندان که بر اثر بالا رفتن سن ایجاد شده است را میتوان با انواع لمینت دندان اصلاح کرد.
 • دندان هایی که به صورت ژنتیکی وجود نداشته اند و یا به هر علتی که دندانی از دست رفته باشد، با کمک ایمپلنت دندان میتوان آن را جایگزین کرد و اعتماد به نفس از دست رفته فرد را در آن بازیابی کرد.
 • در بسیاری موارد ، ترکیبی از درمانهای ارتودنسی و لمینت دندان و ....باید مدنظر قرار بگیرد.

بهترین دکتر اصلاح طرح لبخند

عوارض اصلاح طرح لبخند چیست؟

بستگی دارد که منظور از عوارض طرح لبخند ، مربوط به کدام درمان اصلاح طرح لبخند باشد.

 • عوارض ارتودنسی در طراحی لبخند

  علی رغم اینکه همه درمان اورتودنسی را یک درمان بی عارضه می دانند ،اما در حین همین درمان ممکن است با وارد کردن کمی نیروی اضافه تر، تحلیل ریشه های دندانی اتفاق بیفتد. براکت های دندانی، محل بسیار مناسبی برای تجمع جرم و پلاک است. و تمیز کردن آنها بسیار دشوار . کما اینکه در بسیاری موارد ، بعد تز درمانهای اورتودنسی ثابت، مجبور به درمانهای وسیع دندانی در بسیاری از مراجعینمان هستیم. از طرفی در بسیاری موارد در درمان اورتودنسی هم دستکر به کشیدن دندانهای سالم فرد ، برای باز کردن فضای کافی برای بقیه دندان ها داده میشود.

 • عوارض لمینت دندان در اصلاح طرح لبخند

  در انواع لمینت دندان، از روش باندینگ دندان برای اصلاح خط لبخند استفاده میشود. در اصلاح خط لبخند به روش لمینت دندان، باید در انتخاب دندانپزشک خود دقت کنید. اگر سیستم هایی از لمینت دندان را استفاده میکنید که نیاز به تراش دندان دارد، باید توجه کرد که این تراش باید در عین محافظه کارانه بودن، دقیق و صحیح انجام بگیرد وگرنه دقت لمینت دندان نهایی کافی نبوده و میتواند باعث تخریب دندان اصلی شما بشود. اگر از لمینت دندان کامپوزیت بهره میبرید، باید مراقب بود که کامپوزیت شما طوری طراحی نشود که لثه شما محل تجمع پلاک و التهاب های بعدی باشد. و به اصطلاح آناتومی صحیح دندان ها رعایت شود.

 • عوارض بلیچینگ دندان ها در اصلاح طرح لبخند

  شاید به قدرت و با جرات بتوان گفت که اگر دندانپزشک شما ، مهارت دقیق بلیچینگ دندان داشته باشد ، این درمان از کم عارضه ترین و محافظه کارانه ترین درمان های دندانپزشکی است.

 • عوارض ایمپلنت دندان ها در اصلاح طرح لبخند:

  شاید آنچه که از آن با عنوان عوارض ایمپلنت دندان در طراحی خط لبخند بتوان نام برد، ایمپلنت دندان جلو باشد که در بسیاری موارد ممکن است نتوان ضخامت لثه و استخوان را در آن تامین نمود. این موضوع نیاز به تجربه بالای دندانپزشک و جراح شما دارد.

بهترین دکتر اصلاح طرح لبخند

بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند را چگونه انتخاب کنم؟

آنچه که در یک طراحی لبخند ایده آل مهم است، در نظر گرفتن نسبت های صورتی، رنگ چهره ، موقعیت لب ها ،موقعیت لثه در کنار دندان ها، سلامت لثه و رعایت نسبت های طلایی در ترتیب دندان هاست. بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند را ، با توجه به سوابق دندانپزشکتان انتخاب کنید. دانشگاه محل تحصیل، کیفیت درمان های قبلی، سوابق علمی بعد از تحصیلات دانشگاهی و طبعا صداقت گفتاری دندانپزشکتان میتواند راهگشای شما باشد.

قیمت اصلاح طرح لبخند

هزینه طرح لبخند چقدر است؟

این سوال، شاید یکی از شایع ترین سوالات عمومی مردم باشد. اما جواب دقیق به این سوال ، برمیگردد به این که شما چه طرح درمانی را دریافت میکنید. این طرح درمان ممکن است از یک مجموعه بلیچینگ دندان با قیمت یک میلیون و پانصد هزار تومان تامجموعه ای از پروسه ارتودنسی و جراحی فک با قیمت چند ده میلیون تومان متفاوت باشد.

 

 

ما آنلاین هستیم، نیاز به مشاوره دارید؟

با عرض پوزش، در حال حاضر هیچ یک از اپراتورها قادر به پاسخگویی نمیباشند. خواهشمند است نام و شماره تماس خود را تایپ نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.