استودیو طراحی لبخند

ثابت کردن دندان مصنوعی با ایمپلنت

ثابت کردن دندان مصنوعی با ایمپلنتامروزه بیماران بسیاری به علت از دست دادن دندان های خود مجبور به استفاده از دندان مصنوعی می باشند. بسیاری از این بیماران با مشکل ثابت کردن دندان مصنوعی در حین صحبت کردن و غذا خوردن مواجه هستند. استفاده از ایمپلنت دندان راهکاری مناسبی برای ثابت نمودن دندان مصنوعی می باشد و این امکان را برای بیمارفراهم می نمایند که با اعتماد به نفس به کارهای روزمره خود رسیدگی نماید. 

ایمپلنت دندان مصنوعی

ایمپلنت دندان مصنوعی نوعی از اوردنچر می باشد که عامل ثابت نمودن دندان مصنوعی به فک بیمار، ایمپلنت های کاشته شده در فک می‌باشند.  دندان مصنوعی ایمپلنت در مواردی که استخوان فک بیمار تحلیل رفته باشد و امکان ثابت نمودن دندان مصنوعی در فک بیمار وجود نداشته باشد استفاده می گردد.

 روش های ثابت کردن

به طور کلی دو روش بال اتچمنت و بارانچمنت جهت ثابت کردن دندان مصنوعی با ایمپلنت وجود دارد. در روش بال اتچمنت همانگونه که در شکل زیر نشان داده شده است، هریک از ایمپلنت های دندانی کاشته شده در فک به وسیله قطعه‌ای گوی شکل که روی ایمپلنت قرار می گیرد به دندان مصنوعی متصل می شود و با ایجاد یک صدای کلیک باعث اتصال دندان مصنوعی به ایمپلنت می‌گردد.ثابت کردن دندان مصنوعی با ایمپلنت

 

 در روش بارانچمنت ایمپلنت های دندانی کاشته شده به وسیله یک میله فلزی باریک که روی ایمپلنت ها قرار می گیرد به دندان مصنوعی متصل می شود و دندان مصنوعی توسّط گیره مخصوصی که در آن تعبیه شده به میله فلزی باریک متصال می‌گردد.

از مزایای ثابت کردن دندان مصنوعی با ایمپلنت می توان به اصلاح وضعیت جویدن، بهبود تکلم، کاهش هزینه ها و مشکلات چسباندن دندان مصنوعی در فک و در نتیجه افزایش رفاه و بهبود اعتماد به نفس بیمار اشاره نمود.

 

 

  • مشاوره و طرح درمان زیبایی و طرح لبخند

  • لمینت سرامیکی و کامپوزیتی

  • ایمپلنت دندان و قیمت ایمپلنت

ما آنلاین هستیم، نیاز به مشاوره دارید؟

با عرض پوزش، در حال حاضر هیچ یک از اپراتورها قادر به پاسخگویی نمیباشند. خواهشمند است نام و شماره تماس خود را تایپ نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.