استودیو طراحی لبخند

پاسخ به سوالات شما

پرسش شما در تمامی زمینه های تخصصی دندان پزشکی از جمله در زمینه ی  ایمپلنت دندان هزینه ، قیمت، انواع و عوارض، روکش و دندان جلو در اسرع وقت توسط کادر درمانی مجرب و متخصص دنتیما پاسخ داده خواهد شد. همچنین سوال پاسخ داده شده پس از ارسال به آدرس ایمیل شما، همراه با سوال مربوطه در قسمت پرسش و پاسخ سایت قرار خواهد گرفت.
بدیهی می باشد که اطلاعات آدرس ایمیل شما به صورت محرمانه در آرشیو نگهداری شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نخواهد گرفت.

  • سوال جدید

با سلام

محیط ظاهرا آرام یک دهان حتی در حالت سلامت، در واقع صحنه نبرد دائمی چند صد گونه باکتری برای بقا می‌باشد. امکان تجمع پلاک میکروبی در اطراف روکش ایمپلنت بیشتر از دندان طبیعی است. مراجعات منظم به درمانگر شما این امکان را می‌دهد که هرگونه پلاک میکروبی والتهاب ناشی از آن را سریعا تشخیص داده و با ساده‌ترین روش‌ها حذف کند.

همچنین یکی از شگفت‌آور‌ترین پدیده‌های بدن یعنی «جویدن» در این محیط صورت می‌گیرد. پخش نیروهای جویدن به صورت یکنواخت بر روی دندان‌ها نیاز به هماهنگی عضلات، جور شدن مناسب تاج دندانهای مقابل و مجاور و… دارد. در صورتیکه به هر دلیل، اشکالی در این سیستم به‌هم پیوسته به وجود بیاید، نیروی وارد بر پایه ایمپلنت فرا‌تر از محدوده قابل تحمل آن خواهد بود. در صورت مراجعه به‌موقع، درمانگر قبل از بروز آسیب جدی قادر به رفع آن خواهد بود.

ایمپلنت‌ها هم در برابر باکتری وهم در برابر فشارهای غیر متعادل ِجویدن، آسیب‌پذیر‌تر از دندان‌های طبیعی هستند.

ایمپلنت‌ها جزئی از بدن شما شده‌اند تا در این محیط پر مخاطره، برای شما بجوند، زیبایی واعتماد به نفس برایتان به ارمغان بیاورند، از تحلیل تدریجی استخوان آرواره شما پیشگیری کنند و…  در یک کلام کیفیت زندگی شما را بالا‌تر ببرند. به خاطر داشته باشید اگر شما امروز ایمپلنت دارید برای این است که در گذشته یک‌بار دندان‌های طبیعی خود را در این صحنه نبرد تنها گذاشته‌اید. با ایمپلنت‌های خود مهربان‌تر از دندا‌‌ن‌هایتان باشید.

 

ارادتمند

تیم درمانی مرکز دندانپزشکی دنتیما

با سلام

ایمپلنت به دلیل محروم بودن از سدهای دفاعی دندان‌های طبیعی در برابر تجمع پلاک میکروبی آسیب‌پذیر‌تر از دندان هستند. از طرفی رعایت بهداشت اطراف روکش ایمپلنت مشکل‌تر از دندانهای طبیعی خواهد بود. هرگز این تصور را نداشته باشید که چون ایمپلنت‌های فلزی عضوی مصنوعی هستند شما از انجام مراقبتهای بهداشتی معاف خواهید بود.

 

ارادتمند

تیم درمانی مرکز دندانپزشکی دنتیما

با عرض سلام و درود خدمت شما دوست عزیز

در اکثر موارد همینطور است. در موارد خاصی نظیر اطفال مبتلا به بعضی سندروم‌های خاص که در آن‌ها طفل دچار بی‌دندانی زودرس می‌گردد، پس از بررسی فراوان و با همکاری یک تیم از متخصصین دندان‌پزشکی و پزشکی تصمیم به انجام درمان در کودکی گرفته می‌شود.

 

ارادتمند

تیم درمانی مرکز دندانپزشکی دنتیما

سلام دوست عزیز

در مواردی‌که استخوان فک در اثر تصادف، تومور‌ها و یا استفاده طولانی مدت از دست دندان‌های متحرک نامناسب دچار تحلیل‌های بسیار پیشرفته شده باشد، بازسازی استخوان با مواد مصنوعی یا برداشت محدود استخوان از منابع داخل دهانی ممکن نیست و درمانگر ناچار به برداشت استخوان وسیع‌تر از منابع خارج دهان نظیر دنده یا لگن می‌شود. این موارد در درصد ناچیزی از بیماران لازم است ومعمولا به‌عنوان آخرین راه حل در نظر گرفته می‌شود.

 

ارادتمند

تیم درمانی مرکز دندانپزشکی دنتیما

با سلام

پشت این سوال در ذهن بیمار سوال دیگری می‌چرخد: من گران‌ترین وطولانی‌ترین روش جایگزینی دندان را انتخاب کرده‌ام. ایا در عوض تا اخر عمر راحت خواهم بود؟

اگر منظور از راحت بودن مسواک نزدن، عدم مراجعه دوره‌ای به دندان‌پزشک و عدم نیاز به درمان‌های کوچک (نظیر جرمگیری یا تعویض قطعات واشر مانند مصرفی) در سال‌های اینده باشد؛ خیر. ایمپلنت‌ها قطعاتی فلزی هستند و بر خلاف دندان‌ها در معرض پوسیده شدن نیستند. اما این به معنای رویین تن بودن آن‌ها نیست. عدم رعایت بهداشت و تجمع میکروب در اطراف ایمپلنت سبب تحلیل استخوان و از دست رفتن ایمپلنت خواهد شد. در شرایط ایده‌ال میزان تحلیل استخوان سالانه اطراف ایمپلنت‌ها در حد دهم میلی‌متر است. ایمپلنت استاندارد ده تا دوازده میلی‌متر طول دارد شاید با یک محاسبه ساده به عدد صد سال برای از بین رفتن استخوان نگه دارنده ایمپلنت برسیم. اما شرایط بهداشتی ایده‌آل به‌‌ همان اندازه عمر صد ساله بشر خوش‌بینانه است. واقع‌بینانه‌ترین جمله‌ای که راجع به طول عمر ایمپلنت می‌توان گفت این است:

درصورت رعایت ضوابط علمی درتمام این مراحل:
الف) طرح درمان تعداد کافی ایمپلنت، عدم فرار از بازسازی و تقویت استخوان در صورت نیاز، سپری شدن زمانهای لازم پس از بازسازی استخوان و کاشت ایمپلنت
ب) انجام جراحی
ج) ساخت پروتز
د) مراقبت و نگهداری پس از تحویل پروتز
ایمپلنت‌ها بدون شک ماندگار‌ترین و کم اسیب‌ترین روش جایگزینی دندان می‌باشند.

ارادتمند

تیم درمانی مرکز دندانپزشکی دنتیما

 

با سلام

تقریبا تمام افرادی‌که مانعی برای انجام یک جراحی ساده داخل دهانی ندارند می‌توانند ایمپلنت دریافت کنند. موارد معدودی نظیر بیماری عفونی فعال، بیماری قلبی کنترل نشده، اختلالات انعقادی درمان نشده و… سبب محرومیت از ایمپلنت دندانی خواهند شد. بیشتربیماران راجع به تاثیر پوکی استخوان ودیابت بر موفقیت ایمپلنت چیزهایی شنیده یا خوانده‌اند و در هنگام مراجعه نگرانی خود را در این‌باره بیان می‌کنند. این موارد منع مطلقی برای ایمپلنت نیستند وایمپلنت گذاشتن، با صلاحدید درمانگر و رعایت نکات احتیاطی در بسیاری از بیماران ممکن است.

سپاس

ارادتمند

تیم درمانی مرکز دندانپزشکی دنتیما

 

با سلام

ايمپلنت دندان را برای هر سني مي توان استفاده نمود و طرح درمان ایمپلنت دندان محدوديت سني ندارد. باید به این نکته توجه داشته باشید که ايمپلنت دندان درمانی مناسب تر از دست دندان می باشد.

سپاس

ارادتمند

تیم درمانی مرکز دندانپزشکی دنتیما

با سلام

به طور کلی، مصرف سيگار براي تمامي ارگان هاي بدن زيان آور و مضر می باشد و بر روي دندانهاي طبيعي نيز اثرات بسیار مخربي دارد. ميزان تاثير دخانيات روي ایمپلنت دندان بسته به مقدار مصرف آن دارد و هر چه مصرف سيگار کمتر باشد تاثير منفي آن بر روي ایمپلنت دندان كمتر خواهد بود و طبیعتا مدت ماندگاري ایمپلنت دندان بيشتر خواهد بود.

ارادتمند

تیم درمانی مرکز دندانپزشکی دنتیما

با سلام

به طور کلی، برای انجام دقیق درمان ایمپلنت دندان و ارزیابی دقیق ناحیه مورد درمان و در نظر گرفتن دندان های مجاور و نهایتا تعیین قطر، طول ایمپلنت دندانی نیاز به تهیه عکس های دندانی و یا CBCT در مراکز رادیولوژی دندانپزشکی می باشد و عکس های معمول دندانپزشکی در برخی از موارد به تنهایی کافی نبوده و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار نمی گذارند.

ارادتمند

تیم درمانی مرکز دندانپزشکی دنتیما

با سلام

با توجه به اينكه حداقل فاصله براى گذاشتن دو ايمپلنت ١٢ ميلى متر است
زيرا در غير اين صورت با توجه به اينكه ايمپلنتهاى مورد نظر در استتيك زون هستند،  اگر از ايمپلنتهاى خيلى باريك استفاده شود، روكشهاى مورد نظر زيبايي لازم را نخواهند داشت
بهتر است براى ايجاد فضاى لازم مشاوره ارتودنسى و ترميمى بشويد ، سپس پس از ايجاد فضاى لازم، ايمپلنتها گذاشته شوند

ارادتمند شما

تیم درمانی مرکز دندانپزشکی دنتیما

سلام دوست عزیزم.

اگر منظور شما از مرحله دوم ایمپلنت دندان، گذاشتن روکش ایمپلنت هست ، نه مشکلی برای ایمپلنت شما ایجاد نخواهد شد. در مجموع ایمپلنت درمانی است که برای راحت تر شدن زندگی شما ابداع شده و نباید در فعالیتهای روزمره زندگی شما خللی ایجاد کند. تنها نکته ضروری راجع به ایمپلنت این است که بهداشت دهان باید عالی باشد تا این درمان با شکست مواجه نشود.

 

ارادتمند

تیم درمانی مرکز دندانپزشکی دنتیما

با سلام
دوست عزیز! باید فضای موجود بین دندانهای شما و میزان استخوان باقیمانده شما ارزیابی شود. با توجه به زمان زیادی که از کشیدن دندانهایتان میگذرد نمیتوانم دقیقا مشخص نمود شرایط لازم برای ایمپلنت دندان را دارید. خوشحال میشوم شما را از نزدیک ببینم و طرح درمان مناسب شما را ارایه دهم.

ارادتمند
تیم درمانی مرکز دندانپزشکی دنتیما

  • مشاوره و طرح درمان زیبایی و طرح لبخند

  • لمینت سرامیکی و کامپوزیتی

  • ایمپلنت دندان و قیمت ایمپلنت

ما آنلاین هستیم، نیاز به مشاوره دارید؟

با عرض پوزش، در حال حاضر هیچ یک از اپراتورها قادر به پاسخگویی نمیباشند. خواهشمند است نام و شماره تماس خود را تایپ نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.